You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

21st Göcek Spring Race Week - Şarık Tara, Youth and Sport Cup

17-21 May 2021

Entry List

# Class Name of Boat Brand/Model LOA TCC Skipper
1 IRC Charter SMYRNA Beneteau Oceanis 34 10.34 m Viacheslav Grishaenkov
2 IRC PENOLA DRAC ONE TONNER 10,77 m 0,949 Nigel Dean
3 IRC MARMARISA Hanse 11.99 m 1.021 Gleb Semrenko
4 IRC Charter Loreley Dufour 425 12.75 m Sergey Krotov
5 IRC Ada sailor 11,50 m 1015 Ali öztürk
6 IRC Charter Cakil 10,34 m David Tsogoev
7 IRC Charter LAL Bavaria 41 12.3 m Andrey Golubev
8 IRC Orange One Grand Soleil 40 12 m Alexey Zhitkov
9 IRC Charter Imagine First 40 12.24 m 1.04 Aleksei Brunov
10 IRC Sailmaker Sun Fast 32 10 m 0.924 Viktor Zakharov
11 IRC Magic Twelve Farr 46 14 m 1.193 Alexander Rubtsov
12 Freshman KACAMAK SUN ODYSSEY 37 11.90 m Ivanov Valery
13 IRC FAVORIT PLUS Farr45 13.86 m 1.187 Maksim Nemchenko
14 Freshman Agena Bavaria cruiser 46 14,2 m - Andrii Brus
15 IRC El Gato Dufour 40E performance 11,98 m Boris Mashunkin
16 IRC Charter DESIREE II Dufour 412 Grand large 11,9 m SERGEI KAZANTCEV
17 IRC Gagarin Beneteau First 14.5 m 1.053 Irina Gorodetskaya
18 IRC Courrier du Coeur Beneteau 44.7 13.5 m Stralsky Nikita
19 IRC Deviaty Hanse 445 13 m Dmitry Ovsiannikov
20 IRC Omany X 412 12.51 m 1.019 Arbuzov Andrey
21 IRC Disiati Hanse 445 13 m Degtiarev
22 IRC Vosmoy Hanse 445 13 m Igor Nagrebelnoi
23 IRC Gde Hanse 445 13 m Anton Baloban
24 IRC Kazhdy Hanse 445 13 m Anton Velskiy
25 IRC Okhotnik Hanse 445 13 m Vladimir Skroba
26 IRC Phazan Hanse 445 13 m Viktor Fetisov
27 IRC Solsting Grand Soleil 34.1 9.98 m 0.968 Stanislav Pechenkin
28 IRC Sidit Hanse 445 13 m Evgenii Golubev
29 IRC Znat Hanse 445 13 m Pavel Podgorniy
30 IRC Rudnica Hanse 445 13 m Vadim Konstantinov
31 IRC Clavella H26 7,88 m 0,840 Leo Kolff
32 IRC İzmir Yelken MAT 1010 10.15 m 1.031 OLEG KALİNİN
33 IRC Zhelaet Hanse 445 13 m Ivanov Oleg
34 IRC FOX X-yacht 12,34 m 1.117 Rasim Hamidov
35 IRC MAMMA X-YACHTS X46 14.01 m - ANDREI KHARGOVSKII
36 Freshman Alexandra Dreams Hanse 430 13 m Dmitry Maximov
37 IRC Charter GHOST RIDER SALONA 41 12.5 m 1.069 Petr Kochnev
38 IRC Lagerta Swan 42 12.6 m Sergei Musikhin
39 IRC Charter PYRRHA Dufour 445 GL 13 m Andrei Savitski
40 IRC Charter Pandeia Dufour 450 GL 13 m Mikalai Martynkou
41 IRC Looping First 36,7 10,68 m 1,004 Yury Shuvalov
42 IRC Enchantment of Sakhalin Bavaria Vision 42 12.8 m TBA Oleg Nikolaychuk
43 IRC Charter Kia ora Hanse 505 14.85 m Tba Denis Shari
44 IRC Winter Blue Grand Soleil 40 12 m 1,013 Halil Arıkan
45 IRC Charter Yassica Hanse 458 14.04 m Maksim Bialkevich
46 IRC Liquid Sky First 40.7 11.92 m 1.040 Artem Zheleznov
47 IRC MOANA IV DUFOR 335 GL 1.90 9.10 m 0.912 Oleg Kuragin
48 IRC Charter Julia Dufor410 GL 12.35 m Andrei Morozov
49 IRC Zacapa A35 10.59 m Marina Shchegoleva
50 Freshman Red Pepper Dufour 460 Grand Large 14.15m m Veniamin Mokshin
51 Freshman CRUSH Bavaria Cruser 37 11,3 m Sergey Savin
52 IRC Lady Sollare Bavaria 40S 12.35 m Marian Tita
53 IRC Wings Of Island Beneteau First 40.7 11.92 m 1.040 Tora Kutoglu
54 IRC Charter Babe Dufour 335GL 10.28 m Alexey Sherstobitov
55 IRC Charter My First Beneteau First 40.7 11.92 m Mikhail Sazonov
56 IRC ENKA CHEESE A35 10.59 m 1.025 LEVENT PEYNİRCİ
57 IRC WINDRIDER FIRST 40 12 m 1.074 EROL ALGUL
58 IRC Charter Night & Day Jeanneau Sun Odyssey 44i 13.75m m Sevastian Leshchenko
59 IRC X-Prime x-yacht/xp44 13,29 m Vartan Arutyunyan
60 IRC St.Anna Farr42 12.34 m Vlas
61 IRC Charter LORELEY dufour 425 12.7 m Fedor Druzhinin
62 Freshman Tomboy Bavaria 36 10.96 m Sergey Lunckin
63 IRC CARROT Dufour 455 13.4 m 0.984 Andrey Raykov
64 Freshman ADADENİZ BENETEAU/OCEANIS 14,98 m EMRE SARNIÇ
65 IRC MegaZip Cookson 12 11.98 m 1.110 Alexey Mashkin
66 IRC Valeria Ricochet 930 9.3 m 0.963 Firsov Daniil
67 IRC LIQUID SKY FIRST 40.7 11.92 m 1.040 ARTEM ZHELEZNOV
68 IRC Jeanneau 51 - Selinim (2018) 15.38 m m Grishunin, Aleksandr
69 IRC Lady bubu Elan 37 11.33 metre m TUR397 Yusuf ÇAKIR
70 IRC Lettland First 36.7 10.68 m Igors Bukovskis
71 IRC MX First 36.7 10.68 m 0.998 Mart Tamm
72 IRC Exit Grand soleil 15 m Celik’s faynberg
73 IRC Yarış - ati Humpreys 40 12 m 1096 Atilla gökova
74 IRC Charter Kybele Jeanneau SO 409 12,34 m yes ARTEM KHMELNYKOV
75 IRC GÖKOVA 3 FORST 11.96 m 1038 CUMHUR GÖKOVA
76 IRC Charter Capella Jeanneau Sun Odyssey 44i 13,70 m Artem Anisimov
77 IRC Hey Teacher! Corby 29 Tr 8.85 m Can Akbaşoğlu
78 Freshman Wunderbar Oceanis 46.1 13,65 m Viacheslav Frolov
79 IRC NIFKA SENSEI 9m 9.10m m Murad YILMAZ
80 Freshman Nefesss Beneteau Oceanis 43 43 m Erol Akmert
81 IRC Nissan - Fiftyfifty Beneteau First 40.7 11.92 m 1.052 Bartu Özsoy

Our Sponsors